Hazira

26

2012

Suya dayanıklı parkeler hakkında neler biliyorsunuz? Parkeci sizin için bu konuda yazmış... Estetik olarak güzel görünüp, malzeme olarak kalitesiz ürünler de bulunduğu için seçim yapılırken çok dikkat edilmelidir. Zemine uygulanabilecek çok sayıda malzeme bulunmaktadır. Kalebodur, fayans, parke, marley ve buna benzer çok sayıda seçenek sayılabilir. Teknolojinin ilerlemesi ve ihtiyaçların dekoratif beklentilerle de birleşmesi yeni üretimlerin ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bunlardan bir tanesi de suya dayanıklı parkeler.Bu makalemizde suya dayanıklı parkelerin özelliklerini ve uygulama şekillerini incelemeye çalışacağız.

 
Suya dayanıklı parkeler evlerin her bölümünde kullanılabilmektedir. Güzel olan ise bu parkelerin mutafkta, banyoda, tuvaletlerde ve hollerde kullanılabiliyor olması. Zaten bu parkelerin üretilmesindeki amaç, suyun aktif olarak kullanıldığı alanlar olan banyolarda ve mutfaklarda kullanılabilmesidir. Belirttiğimiz gibi, dekoratif beklentiler ihtiyaçlarla birleştiğinde yeni ürünlerin ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor ve kişiler banyolarında ya da mutfaklarında kalebodur veya fayans yerine su geçirmez parkeleri tercih edebiliyorlar. Özellikle son zamanlarda dekorasonun önem kazanması eşyaların ve yapı
Evlerden ziyade spor salonları, seralar, havuzlar , mağazalar, restoranlar ve bunun gibi bir çok halka açık alanda, işletmede gönül rahatlığı ile kullanılan suya dayanıklı parkeler, yapı sektörünün vazgeçilmez bir parçası haline geldiler.malzemelerinin birbirleriyle uyumlu olmasını gerektiriyor. Bu sebeple de su geçirmez parkeler, en çok kullanılan yapı malzemeleri arasındaki yerini aldılar bile.